18
מאי
2022

מרפסות בתקופת הקורונה

Posted By :
Comments : 0

בשנה וחצי האחרונות, עת פרצה לחיינו מגפת הקורונה, יותר ויותר לקוחות פונים אלינו ושואלים לגבי הוספה או השלמה של מרפסת בביתם (בעיקר לבניינים משותפים אבל לא רק). האפשרות לצאת מהחלל הסגור וליהנות מחלקת אלוהים קטנה ושקטה, מאוויר טוב ונוף משגע תמיד קרצו לישראלים אך החל מ2020 אנו רואים עליה חדה ברצון ובצורך ביצאה למרפסת.

מפרסות תלויות בפתח תקווה

בשנתיים האחרונות הפכו המרפסות לנקודת מפלט, למקום אופטימי ולאזור מפגש של חברים ובני משפחה. בימי המגפה הראשונים, הגדילו לעשות אלו שהפכו את מרפסת ביתם למקום אירוח עבור מופעים אינטימיים או חדרי כושר מאולתרים וכמובן לא ניתן לשכוח את מחיאות הכפיים הספונטניות לצוותים הרפואיים בזמן הגל הראשון, גם כאן, מהמרפסת כמובן.

המרפסת הישראלית, זאת שרבים מאיתנו העדיפו לסגור בכדי לקבל עוד כמה מטרים מקורים בביתנו, שיש שטענו שאינה פרקטית כלל בארץ חמה כמו ישראל, חזרה לגדולות ונמצאת עכשיו בשיא פריחתה, עם ביקושים אדירים – בבניינים חדשים נבנות מרפסות גדולות ומרווחות אך הדבר ניתן לביצוע גם בבניינים קיימים שהדירות בהם חסרי מרפסת וכאן אנחנו נכנסים לתמונה למעשה ע"י הוספת מרפסת לדירה, השלמה או הרחבת מרפסת קיימת.

שוקלים להוסיף מרפסת? הנה כמה נקודות מהותיות:

  • הוספת מרפסת מצריכה היתר בנייה ושיתוף פעולה משאר הדיירים בבניין.
  • לא כל רשות תסכים להוספת מרפסת בודדת ובמקרה כזה כדאי לנסות ולצרף את שאר דיירי הבניין לתוכנית (ובכך גם להוזיל עלויות).
  • הוספת מרפסת מעלה את שווי הדירה בכ10-15 אחוזים! שווה!
  • לרוב, שטח מרפסת בישראל ינוע בין 12-14 מ"ר.
  • מרפסות ניתנות לבנייה מבטון ומפלדה.

שלבי העבודה:

  1. בדיקת היתכנות – תחילה חשוב לוודא שאכן ניתן לבצע את העבודה תוך התחשבות בקו מגרש, אחוזי בנייה, שטח ציבורי זמין, מפגעי בטיחות אופציונאליים וכו'.
  2. אישור קונ' – שני, יעלה ויבוא הקונסטרוקטור, שיבצע חישובים סטטיים ואנליזה למבנה בכדי לוודא, שניתן להכביד עומסים הנדרשים בביצוע העבודה (כ350 קילו למטר מרובע).
  3. תכנון – אדריכלי, קונסטרוקטיבי, עד להוצאת היתר.
  4. ביצוע – הוספת המרפסת בשיטה הנבחרת (בהרבה מקרים ניתן וכדאי לבצע מרפסות קונזיליות / תלויות).
  5. גמרים – ויטרינה (יציאה מהסלון למרפסת), איטום, ריצוף אנטי סליפ, מאחז יד אלומיניום / פלדה, נק' חשמל / תקשורת ואפילו נק' גז למנגל…כי חשוב שהכול יראה הכי טוב שאפשר 

מעוניינים לשמוע עוד על הוספת מרפסת, השלמה או הרחבה של מרפסת? מוזמנים ליצור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

About the Author

Leave a Reply

*