09
אוק
2013

מרפסת פלדה או מרפסת בטון

Posted By :
Comments : 1

אחת השאלות שצוות בלקונה נתקל בהם לא פעם היא " מה ההבדל באמת בין מרפסת פלדה לבין מרפסת בטון, ומה עדיף"? במאמר הבא נסקור את כל אחד מהפתרונות, יתרונותיו וננסה לענות על השאלה : מה עדיף?

מרפסות בטון – המוכרת והנפוצה

בטון הוא חומר בנייה מסורתי ונפוץ. הוא מורכב מתערובת של צמנט, חול, חצץ ומים. כתוצאה משימוש רחב בעבר כיום בטון הוא ללא ספק חומר הגלם הנפוץ ביותר לבנייה. מעבר להיותו עמיד, חזק ואמין בטון ידוע כחומר בנייה גמיש יחסית. אמנם , לצג התכונות איכות אלו, הבטון ידוע כמבודד תרמי גרוע, עלותו יחסית גבוהה אך יותר מכל, עבודת ההקמה של מבני בטון לרוב מלווים במפגעים סביבתיים ומטרדי רעש.
מרפסות בטון אינם יוצאות מהכלל במקרה זה. אכן לצד אמינות המרפסת מבטון, עלות מרפסת בטון היא גבוהה יותר, ארוכה יותר ופחות נעימה.

מרפסות פלדה – למביני עניין

פלדה היא סגסוגת (ערבוב יסודות) המורכבת ברובה מברזל. מצד אחד,הפלדה חזקה מאוד ועמידה ברמה גבוהה המבטיחה כי לא תשנה את צורתה ולא תתעקם גם בתנאי לחץ גדולים ויחד עם זאת הפלדה ידועה בגמישותה. (תכונה המייעדת אותה לשימושים כגון מסמרי פלדה). מרפסות פלדה הם נוף חדש יחסית במדינתנו. כמו פטריות אחר הגשם בניינים ודיירים מתחילים להבין את הפוטנציאל הקיים במרפסות פלדה.

בניית מרפסת פלדה, מבטיחה יתרונות רבים הן מבחינת חומר ואיכות העבודה והן מבחינת הביצוע עצמו

 1. מהירות הקמה
 2. דיוק רב של השלד הבנוי
 3. הקטנת כמות הפסולת באתר.
 4. בידוד תרמי איכותי
 5. עלות הקמה נמוכה יותר
 6. להוסיף עוד …

 

בחירת סוג הבנייה הוא נושא כבד ראש ויש לקחת את כל השיקולים בחשבון. כמובן שישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על בחירת שיטת הבנייה כגון: נגישות לכלים, צורת הבנייה הקיימת, עמידה בעומסים וכדומה אולם, המלצתנו למרבית הלקוחות שלנו הינה אחת ויחידה >> בהינתן התנאים מרפסת פלדה היא הבחירה הנכונה יותר

ויש לקחת את כל השיקולים בחשבון. כמובן שישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על בחירת שיטת הבנייה כגון: נגישות לכלים, צורת הבנייה הקיימת, עמידה בעומסים וכדומה אולם, המלצתנו למרבית הלקוחות שלנו הינה אחת ויחידה >> בהינתן התנאים מרפסת פלדה היא הבחירה הנכונה יותר

מעוניינים לקבל חוות דעת ממהנדס מקצועי ללא עלות?
צרו קשר עוד היום עם צוות בלקונה מרפסות ונשמח לעמוד לשירותכם!

About the Author
 1. Mr WordPress

  Hi, this is a comment.
  To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.