מרפסת פלדה

מרפסת פלדה הינה שיטה חדשנית הזוכה להצלחה מזה שנים רבות במדינות אירופה, במדינות אלה נעזרים במרפסות פלדה כדי ליצור שילוב מעניין בין בתים עתיקים לחזית בסגנון מודרני ועכשווי. בשיטה זו יוצרים מרפסות איכותיות ובטוחות הניתנות להתקנה והרכבה כמעט בכל בניין חדש או קיים באופן פשוט, קל ומהיר. לשם השוואה, בניית מרפסת מבטון נמשכת בממוצע כשמונה חודשים המלווים בלכלוך ובזיהום רב, ואילו בנייתה של מרפסת מפלדה נמשכת בין חודשיים לשלושה, כשרק בשבועיים מתוכם מתבצעת עבודה בשטח שכמעט אינה מלווה בלכלוך או זיהום. יש לציין כי מרפסות פלדה מתאימות לכל מבנה והינן אידיאליות עבור בניינים בעלי גישה בעייתית.

IMG_3135

תהליך בניית מרפסת מפלדה

בניית מרפסת מפלדה כרוכה בייצור שלד. בבלקונה ייצור שלד המרפסת נעשה במפעל החברה המספק תנאים אופטימאליים ומבטיח רמות דיוק ואיכות גבוהות.

בזמן הכנת השלד במפעל מתקינים על גבי הבניין עצמו תשתיות להצמדת והחזקת המרפסות. לאחר שהשלד מוכן הוא משונע לאתר ומורכב אל התשתיות, כשתהליך ההרכבה עצמו הינו מהיר ופשוט ומאופיין ברמת גימור גבוהה. לאחר ההרכבה מחפים את השלד בלוחות צמנט מיוחדים וקשיחים, וכאשר מדובר במרפסת חדשה גם פורצים פתח אל הבית ומרכיבים תריס חשמלי ודלת הזזה. בהמשך מבוצעות עבודות הגימור השונות שכוללות בין היתר הצבת מעקה, ריצוף, התקנת נקודות חשמל וצביעה.

מרכיבי מרפסת פלדה

מרפסת פלדה מבוססת כאמור על שלד העשוי מפרופילים של פלדה, הנבנה בדרך כלל במפעל החברה בהתאם לתוכניות. במפעל גם נצבע ומגלוון השלד בעזרת תהליכים וחומרים ייחודים שנועדו לשמור על אורך חייו ועמידותו למשך שנים רבות. השלד המוכן משונע אל היעד ומוצמד אל הקירות החיצוניים של הבית באמצעות עמודי תמיכה המחוברים ליסודות המבנה, ואילו את השלד עצמו מחברים למקום עם ברגים מיוחדים. רצפת המרפסת שמוצמדת אל שלדת הברזל עשויה מלוחות בטון דקים או מחומרים קשיחים אחרים כדוגמת סיבי פחם. על גבי משטחים אלו מניחים את תשתיות המרפסת השונות, המורכבות בעיקר ממערכת לניקוז ואיטום מים. יש לציין כי מעל השכבה הראשונית ניתן לרצף את מרפסות הפלדה בכל סוגי הריצוף והחיפוי הקיימים, כגון דקים, קרמיקה או דשא סינטטי. מלבד זאת ניתן לחפות גם את חלקה החיצוני של המרפסת, אם כי אנשים רבים מעדיפים להשאיר את שלדת הפלדה גלויה כחלק מאמירה ארכיטקטונית עכשווית.

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    מספר טלפון